piątek, 6 maja 2022

Pilot - Emilia Szelest

 Pilot - Emilia SzelestTytuł: Pilot. Podniebne doznania
Autor: Emilia Szelest
Wydawnictwo: Niegrzeczne Książki
Seria: Faceci do wynajęcia (6 tom)
Premiera: 18.04.2022 r.

Moja ocena: 9/10

Jaka jest Wasza relacja z lataniem i samolotami? Lubicie? Boicie się? A może podniebna podróż jeszcze przed Wami?

Ja jestem z tych lękliwych. Nie lubię, stres mnie zżera na długo przed lotem, stresuje mnie ta cała otoczka - odprawa, kilka godzin czekania itp. Jak już jestem w samolocie to nieco się uspokajam, choć przy starcie nie raz i nie dwa prawie zniszczyłam małżowi rękę... No bo jak ta kupa złomu to robi? JAK?!

Ida i Artur to piloci. Studiowali razem, byli parą, potem ich drogi się rozeszły. Spotykają się znów po 5 latach, wspomnienia odzywają, rany się otwierają. Los sprawia, że będą musieli spędzić trochę czasu razem. Co przyniesie? Tego dowiecie się czytając tę książkę ;)

Pilot ładuje do mojej topki tej serii, obok Ogrodnika i Trenera. Znam twórczość Emilii i wiedziałam, że historia po prostu przypadnie mi do gustu, że zaangażuje się i będę mocno kibicować bohaterom, ale nie spodziewałam się, że wzruszę się przy lekturze, a na końcu wręcz spłynie mi po policzku łza. Pilot to nie tylko bowiem historia głównych bohaterów, to także świetnie wykreowane postacie drugoplanowe. Relację Idy z jedną z nich odebrałam wręcz bardzo osobiście, może stąd taka reakcja... Nie spodziewałam się, że "niegrzeczna" książka może przynieść również takie emocje...

Niby lektura miała należeć do tych lekkich i łatwych, ale nie do końca taka była. Znajdziemy tu oczywiście sporo pasji i namiętności, ale jest też taka warstwa, która łapie za serce i powoduje naprawdę duże wzruszenie. Przynajmniej u mnie tak było... Zżyłam się z bohaterami, nie tylko z Idą i Arturem, ale (chyba przede wszystkim) z postaciami drugoplanowymi.

Emilio, świetnie spędziłam czas z idą i Arturem, pomimo Twoich obaw, które wyraziłaś pod jednym ze swoich postów. Już nie mogę się doczekać Twojej kolejnej książki;)

A Pilota polecam Waszej uwadze ;)
We współpracy z Niegrzecznymi Książkami.


2 komentarze:

Copyright © 2016 Zakątek czytelniczy , Blogger