czwartek, 5 maja 2022

Bez zgody - Kinga Litkowiec

Bez zgody - Kinga Litkowiec
Tytuł: Bez zgody
Autor: Kinga Litkowiec
Wydawnictwo: Niegrzeczne Książki
Premiera: 13.04.2022 r.

Moja ocena: 6/10


Lubicie czytać erotyki? Czy może to kompletnie nie Wasz gatunek?

U mnie niegrzeczne książki pojawiają się dość często, jak zapewne zdążyliscie zauważyć. Są to zwykle historie lekkie, pozwalające przewietrzyć głowę, oderwać się od rzeczywistości. Są jednak takie erotyki, które mają mroczniejszą, bardziej kontrowersyjną odsłonę i myślę, że "Bez zgody" możemy do tej grupy zaliczyć.

Marina i jej przyjaciółka biorą udział w castingu dla początkujących modelek. Dziewczyna chce wyrwać się z rodzinnego domu, gdzie została dla niej zaplanowana już przyszłość w rodzinnej firmie. Marina zrobi wszystko, żeby uciec z tej rzeczywistości. Nie spodziewa się jednak, że może trafić znacznie gorzej...

"Bez zgody" jest raczej propozycją dla osób, które lubią cięższe i mroczniejsze klimaty. Tutaj jest naprawdę niepokojąco i intensywnie, a czasem wręcz na granicy powszechnie akceptowanych zachowań.  Ciężko pisać o tym cokolwiek więcej, żeby nie zdradzić za wiele z fabuły. Jak można się łatwo domyślić, wcale nie chodzi o modeling. Książka porusza kontrowersyjne tematy, widać, że autorka się ich nie boi i widzę też, że ma spore grono wiernych czytelniczek. Zupełnie się temu nie dziwię, bo mnie historia Mariny bardzo zaangażowała. Razem z nią przechodziłam wszystkie procesy myślowe i czułam emocje - wstyd, upokorzenie, złość, determinację i wiele innych. Kibicowałam jej, po pewnym czasie zaczęłam nawet współczuć drugiej postaci, która jest tutaj pierwszoplanowa. Autorka tak stworzyła te historię, że czytelnik wręcz musi sam dokonywać wyborów, złościć się, niedowierzać i rozważać, co w tej historii tak naprawdę się dzieje. 

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale myślę, że nie ostatnie. Jestem ciekawa, co jeszcze do zaoferowania ma jej twórczość, możliwe więc, że sięgnę po jej starsze tytuły.

Jeśli lubicie mocne historie, to myślę, że ta książka może się Wam spodobać.
We współpracy z Niegrzecznymi Książkami.


1 komentarz:

  1. Nie stronę od trudnych tematycznie książek. Chcę poznać tę historię.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Zakątek czytelniczy , Blogger