piątek, 24 maja 2019

[ZAPOWIEDŹ] Opiekunka - Sheryl Browne


Gdy zło zagości w waszym domu…

W wyniku zbiegu okoliczności Mark i Melissa poznają bliżej swoją sąsiadkę Jade, której dom został doszczętnie zniszczony w pożarze. Państwo Cain postanawiają udzielić jej pomocy i oferują, by zamieszkała z nimi. Okazuje się, że Jade ma fantastyczny kontakt z ich dziećmi, dlatego zatrudnienie jej jako opiekunki dla Poppy i Evie wydaje się małżeństwu idealnym rozwiązaniem.

Kiedy Mark rozpoczyna dochodzenie w sprawie zaginięcia małej Daisy i spędza coraz więcej czasu poza domem, Jade staje się niezastąpioną pomocą dla Melissy, która oprócz wychowywania córek stara się także rozwijać własny biznes. Rodzina staje się coraz bardziej zależna od pomocy opiekunki. Gdy Melissa ponownie wpada w czarną otchłań depresji, to właśnie Jade wyciąga do niej przyjacielską dłoń.
Dziwnym trafem dokładnie wtedy, gdy w progi domu państwa Cain zawitała Jade, życie Melissy i Marka zaczęło rozpadać się na kawałki. Pojawia się coraz więcej problemów, a ich uporządkowana codzienność zamienia się w koszmar. Mark wraca do wydarzeń z przeszłości, a wtedy dociera do niego, kim tak naprawdę jest Jade. Czy jednak nie jest już za późno? Czy Mark zdoła ochronić swoją rodzinę przed niebezpieczeństwem? Co stanie się, kiedy zaprosisz zło do domu?
 
Sheryl Browne – brytyjska pisarka, która specjalizuje się w thrillerach psychologicznych. Jej opowiadania stały się częścią antologii wydanej przez Uniwersytet w Birmingham, na którym autorka ukończyła studia z kreatywnego pisania. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Literatury Kryminalnej, a jej książki mają wielu wiernych fanów. Mieszka w Worcestershire z partnerem i gromadką psów.
 
Na schodach zatrzymała się z walącym sercem i obejrzała się za siebie, na tego wysokiego, ciemnowłosego, barczystego mężczyznę z dzieckiem na rękach.Jeszcze nie wie, kim ona jest. Jade zadbała o to, żeby zbyt prędko się nie zorientował. Uznała, że na początek tak będzie lepiej. Bo przecież był w gruncie rzeczy dobrym człowiekiem. Nie chciała, żeby zrobił coś wbrew swej naturze. Trzeba łagodnie go przekonać, że życie, które wiedzie, jest tylko namiastką prawdziwego. Że choć kocha swoje dzieci, to jednak nie zazna spełnienia u boku kobiety, która wykorzystała dziewczynki, aby złapać go w pułapkę. Mimo to ją wyczuł. Poznała po błysku w jego oku, kiedy omiótł spojrzeniem jej sylwetkę, kusząco podkreśloną piżamą, którą pożyczyła od Melissy. On też poczuł tę wyraźną iskrę między nimi. Dowie się w swoim czasie. Uśmiechnęła się pod nosem i skierowała do sypialni, którą oddała jej do dyspozycji ta jędza. Wkrótce Mark zrozumie, że są dwiema duszami połączonymi wspólną przyszłością.Okrągłymi brązowymi oczami Ellie patrzyła w zachwycie na Grace, która pocierała zapałkę o draskę i podpalała metalowy drut, wyzwalając tysiące iskier. Piszczała jak lis nocą, kiedy ogienki przypalały jej skórę, mimo że Grace powtarzała: „Bądź cicho.” Grace nie chciała skrzywdzić siostry. Ale wiedziała, że nikt jej nie uwierzy. Zawsze tak było.Zrobiła kolejny krok do tyłu, oddalając się od domu. Serce zabiło jej mocniej, kiedy w oknie pojawiła się postać mężczyzny. Smagały go żmijowate gorące języki. To nie jej wina. Próbowała im powiedzieć. Przecież kazała Ellie trzymać zimny ogień na wyciągniecie ręki. Nie słuchali.[fragment]

Premiera 5 czerwca! ;)

12 komentarzy:

Copyright © 2016 Zakątek czytelniczy , Blogger