środa, 25 października 2023

Bezwładność - Jacek Łukawski
Tytuł: Bezwładność
Autor: Jacek Łukawski
Wydawnictwo: SQN
Premiera: 25 października 2023 r.

Moja ocena: 7/10


Papier czy audiobook? Co wybieracie z tych dwóch nośników?

📚 Współpraca reklamowa z Wydawnictwem SQN.

Ja - to zależy 😁 w przypadku tej książki wygrał audiobook, bo nie mogłam się doczekać, aż dotrze do mnie papierowy egzemplarz, a audiobook był dostępny mocno przedpremierowo między innymi w Audiotece ;)

I słuchało się tej książki rewelacyjnie! Świetny lektor, który idealnie oddał gęstą atmosferę tej historii. A co tu mamy? Marcin wraz z żoną przeprowadza się do jej rodzinnego domu na wsi. Mężczyzna rezygnuje z pracy, teraz to Renata robi karierę, a on... Na razie zostaje w domu, remontuje go i szuka pracy. W małżeństwie dzieje się coraz gorzej, małżonkowie przestają umieć ze sobą rozmawiać... Ponadto w lesie zostaje odnalezione ciało pewnej kobiety... Czy Marcin ma coś z tym wspólnego? Jak daleko sięgają rodzinne waśnie? Czy nawarstwiające się kłamstwa i sekrety są w stanie nie ujrzeć światła dziennego?

Ta książka wręcz fizycznie boli. Wylewa się z niej wiele traum, a dramaty, jakie przechodzą bohaterowie tej książki, mogą dziać się w każdym domu. Postacie są niejednoznaczne tak samo, jak niejednoznaczne jest życie, co dodaje tej historii autentyczności. Coraz więcej pytań, akcja się zagęszcza i choć jedno istotne rozwiązanie fabularne mnie mierzi (ale to zboczenie zawodowe, raczej niewiele osób to wyłapie), to słuchałam książki z ogromnym zainteresowaniem i nie mogłam wręcz przestać. Autor umiejętnie wciąga czytelnika w wykreowaną przez siebie rzeczywistość i nie pozwala przestać myśleć o losach bohaterów do ostatniej postawionej w książce kropki.

Jest to wielowątkowy thriller, poruszający trudne tematy, sięgający do waśni sprzed lat. Nie jest to długa historia (w audiobooku nieco ponad 6 godzin), idealna na jeden/dwa jesienne wieczory. Ja jestem na tak I czekam na kolejne książki autora.1 komentarz:

  1. I'm thankful for the positive and uplifting energy your blog brings into the digital space.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Zakątek czytelniczy , Blogger