wtorek, 25 lipca 2023

Fable - Adrienne Young

 Fable - Adrienne YoungTytuł: Fable
Autor: Adrienne Young
Wydawnictwo: Hype
Premiera: 12 lipca 2023 r.

Moja ocena: 9/10

Umiecie pływać czy jak ja - nigdy nie nabyliście tej umiejętności?

Dla Fable morze jest jedynym domem, jaki zna. Wychowała się na statku, jest córką najpotężniejszego handlarza w Narrows. Obecnie ma 17 lat i 4 lata temu jej świat wywrócił się do góry nogami - matka zatonęła w czasie burzy, a ojciec porzucił ją na wyspie pełnej złodziei, gdzie dziewczyna musiała dosłownie walczyć o przeżycie. Ma jeden cel - wydostać się z wyspy i znaleźć ojca, by spełnił obietnicę, jaką złożył jej, gdy widzieli się po raz ostatni. Wskutek pewnych wydarzeń pomaga jej West - młody handlarz i Fable rusza na spotkanie ze swoim przeznaczeniem.

To była SPEKTAKULARNA podróż. Nie czytałam wcześniej takiej historii. Jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłu na fabułę i jego realizacji. Wszystko zostało dopracowane w każdym szczególe - świat, w którym żyje Fable, bohaterowie, akcja i bieg wydarzeń. To nie jest fantastyka, wszystko dzieje się w realnym, choć jakimś równoległym świecie, gdzie wszystko kręci się wokół morza. Wspaniale jest przenieść się w tak inne miejsce, zupełnie niepodobne do tego, które zna się na co dzień. Tajemnice, półprawdy, strach, próby przetrwania, niejednoznaczni bohaterowie, silna główna postać kobieca, nieprzeciętna fabuła i mogłabym tak jeszcze wymieniać i wymieniać... Dla mnie ta książka ma jedną wadę - kończy się. I to na dodatek w takim momencie, że mam ochotę krzyczeć. Natychmiast potrzebuję kontynuacji! A ta okładka? Cudo. No jestem zakochana w Fable i z niecierpliwością czekam na drugi tom.
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Hype 

1 komentarz:

  1. Ta książka wzbudziła moja ciekawość jeszcze przed polskim wydaniem, więc to tylko kwestia czasu aż po nią sięgnę. Bardzo zachęcająco piszesz o tej książce.
    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Zakątek czytelniczy , Blogger