wtorek, 2 sierpnia 2022

Śmierć nadejdzie w urodziny - Jacek Getner

 Śmierć nadejdzie w urodziny - Jacek Getner

Tytuł: Śmierć nadejdzie w urodziny
Autor: Jacek Getner
Wydawnictwo: Lira
Premiera: 13 lipca 2022 r.
Seria/cykl: Jacek Przypadek, tom 6

Moja ocena: 7/10


Zwracacie uwagę na okładki książek czy są to kwestie, które nie mają wpływu na to, czy sięgniecie po dany tytuł?

Jeśli o mnie chodzi, to okładka jest czymś, co najpierw może przyciągnąć moja uwagę, a to już pierwszy krok do zainteresowania mnie i skłonienia do przeczytania opisu, tu już blisko do kupienia książki ;)

Okładki z serii o Jacku Przypadku są zdecydowanie z tych zwracających uwagę. Co mnie cieszy, bo treść tych książek jest warta poznania - zwłaszcza, jeżeli lubi się komedie kryminalne.

Detektyw Jacek Przypadek w brawurowy sposób rozwiązuje kolejne zagadki. Jest coraz bardziej rozpoznawalny i coraz więcej osób chce, by jego sprawą zajął się właśnie nasz detektyw. Oczywiście jest też dla wielu osób bardzo niewygodny, ale Jackowi to nie przeszkadza. Same zagadki są - jak dla mnie - niebanalne i ciekawe. Tutaj więc autor trzyma poziom, co okraszone jest sporą dozą humoru, jednak jest to taki rodzaj humoru, który trzeba lubić i patrzeć na przedstawione historie przez palce. Za każdym razem, jak czytam książki autora, jestem pod wrażeniem, z jaką lekkością i kunsztem w kilku słowach potrafi trafić w sedno - czegokolwiek. Autor jest fenomenalnym obserwatorem i genialnie wiele spostrzeżeń przekuwa na poglądy czy zachowania swoich bohaterów.

Niezmiennie uwielbiam tę serię książek, choć tutaj było mi trochę mało prywatnego życia detektywa. Liczyłam na szersze rozwinięcie jego osobistych wątków, ale nie ma tego złego, bo to oznacza, że niebawem wyjdzie kolejny tom. Autor świetnie operuje słowem, jego humor jest piekielnie błyskotliwy, nie sposób się nudzić przy kreowanych przez niego historiach.

Dla mnie to pewniak - na poprawę humoru i zastój czytelniczy.

Generalnie w każdej książce są osobne zagadki, ale wiele z nich jest powiązanych z tymi ze wcześniejszych tomów, przewijają się przez nie te same postacie, a i wątek prywatny detektywa rozwija się wraz z kolejną częścią, więc warto czytać te tomy po kolei - są to lektury szybkie i pochłaniające od pierwszej strony ;)

Bawiłam się świetnie i polecam Waszej uwadze całą serię.
We współpracy z Wydawnictwem Lira.

 

1 komentarz:

  1. Być może w przyszłości zainteresuję się bliżej poznaniem tego cyklu.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Zakątek czytelniczy , Blogger