wtorek, 20 lutego 2024

Blizna - Juan Gomez-Jurando

Blizna - Juan Gomez-JurandoTytuł: Blizna
Autor: Juan Gomez-Jurando
Wydawnictwo: SQN
Premiera: 15 luty 2024 r.
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem SQN

Znacie serię o Antonii Scott Juana Gómez-Jurando?

Ja nie czytałam, ale słyszałam same pozytywne opinie. Nigdy jakoś nie było okazji, by sięgnąć po tę trylogię, aż otrzymałam propozycję zrecenzowania najnowszej książki autora. Otrzymałam informację, że spokojnie można czytać bez znajomości serii, gdyż jest to historia utrzymana w uniwersum, ale nie kontynuacja.

Zaczęłam czytać i przepadłam.

Jeśli seria o Antonii jest utrzymana w takiej samej konwencji, to tylko kwestia czasu, aż po nią sięgnę. Znalazłam tu rewelacyjny sposób przedstawiania rzeczywistości, świetnie uchwycone wątki i po mistrzowsku poprowadzoną fabułę. Głównym bohaterem jest Simon Sax - inteligentny programista/informatyk, który stworzył "inteligentny" program i próbuje pozyskać środki, by pójść z tym dalej. Jednocześnie jest samotny, impuls sprawia, że rejestruje się na pewnym portalu i poznaje dziewczynę. Czy to aby na pewno przypadkowe spotkanie? Kim jest Irina i jaką historię skrywa blizna na jej policzku?

To jest genialnie skonstruowany thriller. Wartki, z nietuzinkowymi zwrotami akcji, z niebanalnymi bohaterami rozstawionymi na tej szachownicy pełnej tajemnic. Fabuła porywa od pierwszej strony - wystarczy przeczytać prolog i gwarantuję, że ciężko będzie Wam oderwać się od lektury. Wszystko zostało tutaj idealnie wyważone, tempo, humor, rozwój akcji, rozwiązywanie wątków jeden po drugim. Autor utkał misterną konstrukcję, lecz ani razu nie poczułam chaosu. To jest po prostu świetna książka - z całą pewnością pretendująca do topki w 2024 roku. Wiem, że mamy dopiero luty ;)

Polecam Waszej uwadze Bliznę, ja sama żałuję, że poznałam twórczość autora dopiero teraz, koniecznie muszę nadrobić dotychczas wydane książki.1 komentarz:

Copyright © 2016 Zakątek czytelniczy , Blogger