wtorek, 6 grudnia 2022

Lodowa księżniczka - J'nell Ciesielski

Lodowa księżniczka - J'nell Ciesielski
Tytuł: Lodowa księżniczka
Autor: J'nell Ciesielski
Wydawnictwo: Mando
Premiera: 23 listopada 2022 r.

Moja ocena: 8/10Jaka jest najlepsza przeczytana przez Was książka w listopadzie?

Ja miałam kolejny raz szczęście (i chyba dobrze znam swój gust), że trafiałam ostatnio naprawdę na same perełki. Tak właśnie godna uwagi jest Lodowa księżniczka.

Księżniczka Swietłana Dalska ucieka przed krwawą rewolucją do Paryża. Ukrywa się z matką (księżną) i młodszą siostrą. Sytuacja jest trudna, bo na świecie szaleje wojna, a nasze bohaterki wiele muszą poświęcić, żeby przetrwać. Na jej drodze staje młody chirurg, który jest zafascynowany rosyjską pięknością. Nasze bohaterki wpadają w poważne kłopoty... Czy zauroczony lekarz będzie wybawicielem Swietłany i jej rodziny?

Jak tę książkę się dobrze czytało, to ja nie mam słów! Początkowo akcja nie była jakoś szczególnie pędząca na łeb na szyję, ale autorka bardzo skrupulatnie kreowała rzeczywistość, dbając o najmniejszy szczegół. A później... nie mogłam się oderwać od tej historii. Doświadczyłam tutaj chyba każdej możliwej emocji. Wojenna rzeczywistość, strach o życie najbliższych, próba przetrwania, upokorzenia, a w tym wszystkim kiełkujące, tak wydawałoby się niewłaściwe uczucie... w złym momencie...

Pięknie autorka zbudowała bohaterów tej powieści, a na specjalne uznanie zasługuje księżna matka - dawno żadna postać tak mnie nie irytowała... Miałam wielokrotnie ochotę wejść do tej książki i potrząsnąć tą kobietą...

 a Wynn... ach Wynn... co mogę napisać więcej... ;)

Lodowa księżniczka naprawdę jest warta uwagi, więc jeśli tylko będziecie mieć możliwość- czytajcie! We współpracy z Wydawnictwem Mando.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Zakątek czytelniczy , Blogger