wtorek, 1 lutego 2022

 Rzeka - Anna KusiakTytuł: Rzeka

Autor: Anna Kusiak
Wydawnictwo: Kobiece
Premiera: 26 stycznia 2022 r.

Moja ocena: 6/10


Lubicie kryminalne historie? Rozwiązywać zagadki, kto jest zbójem w historii?

Ja uwielbiam! A właśnie dzisiaj zorientowałam się, że ostatnio czytałam właściwie same niegrzeczne książki albo obyczajówki. Miło było wrócić do kryminalnych zagadek i to jeszcze w takim wydaniu :)

Dobrosława jest prywatną detektywką, dostaje zlecenie znalezienia żony miejscowego dobrze sytuowanego przedsiębiorcy. Im bardziej Dobrosława zagłebia się w sprawę, tym więcej nietypowych powiązań odkrywa... Czy Alina żyje? Czy miała pretekst, by uciec? A może znalazła się w złym miejscu i czasie?
Podoba mi się sposób, w jaki skonstruowana jest ta historia. Czytelnik poznaje takie same fakty, jak główną bohaterką, razem z nią zadaje pytania i poszukuje odpowiedzi. To pozwala mocno wczuć się w rolę pani detektyw. Akcja została umiejscowiona w Rzeszowie - poznajemy miasto i jego lokalna społeczność, a ja lubię takie klimaty i czułam się podczas czytania tak, jakbym w tym Rzeszowie faktycznie przebywała. Wszystko dzieje się właściwie w przeciągu kilku dni, autorka bardzo dokładnie rozpisuje wszystko, co główną bohaterką robi, analizuje i planuje, dzięki czemu możemy razem z nią próbować rozwiązać zagadkę. Wszyscy bohaterowie zostali dobrze wykreowani, charakterystycznie, nie sposób jest ich pomylić. Polubiłam się z główną bohaterką i ciekawa jestem, jak autorka pociągnie jej wątek i jakie wydarzenia z jej życia przed nami odkryje. To, co wywołało u mnie mały zgrzyt, to takie ucięcie tej akcji - na końcu sprawa się rozwiązuje i na kilku stronach jest opisane jej wyjaśnienie, jak w wypracowaniu. 

Zostały też zaakcentowane pewne wydarzenia z przeszłości głównej bohaterki - zaserwowane czytelnikowi wzmianki wskazują na dość traumatyczne przeżycia. Jak to zostanie rozwiązane i poprowadzone dalej - mam nadzieję, że więcej dowiemy się w drugim tomie ;)

Generalnie jestem na tak i czekam na kontynuację :)
We współpracy z Wydawnictwem Kobiecym.

2 komentarze:

  1. Jestem bardzo ciekawa tej książki. Będę na nią polowała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna! bardzo mi się podobała i od razu mnie ona wciagnęła. Czekam na kolejne części!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Zakątek czytelniczy , Blogger