środa, 28 lutego 2018

[ZAPOWIEDŹ] Pocałunek morza - Anna Stryjewska

20 marca 2018 r. nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukaże się intrygująca powieść "Pocałunek morza" Anny Stryjewskiej.

Oto krótka zapowiedź tej pozycji.

Patrycja w dzieciństwie straciła matkę, a później ojca, który na łożu śmierci wyjawił jej rodzinną tajemnicę. Samotna, bez rodziców i bliskich, jest wystawiona na wielką próbę. Nieszczęśliwa miłość, brak przyjaciół i nieżyczliwi ludzie motywują bohaterkę do opuszczenia nieprzyjaznej wsi. Pragnie zmierzyć się ze światem, który dla niej jest za zamkniętymi drzwiami. Wyrusza w podróż…

Nawet nie wie, że w krótkim czasie jej życie się zmieni za sprawą przypadkowo poznanej kobiety.


Pocałunek morza to powieść o samotności i spełnianiu marzeń nawet pomimo przeciwności losu. 


„Z góry spoglądał na nią księżyc. O dziwo wyglądał tak samo jak w Górkach! Gwiazdy mrugały radośnie. Świat krzyczał, świat śpiewał, wirował, tańczył, a z niej uchodziło życie. Cóż za paradoks! – myślała.
      Wstała, poruszając się mechanicznie, zsunęła buty z nóg i wolnym krokiem ruszyła przed siebie. Wzdrygnęła się, gdy jej ciało objęły zimne języki wody. Zawahała się na chwilę. Chciała się wycofać, ale obezwładniła ją lodowata, ciężka fala. Wdarła się do ust, zalała płuca, bezlitośnie ciągnąc do siebie potężną siłą. Poczuła na szyi potworny uścisk. Patrycji zabrakło powietrza. Resztką sił wyrzuciła ramiona w górę, potem jeszcze raz. Kolejna fala wgniotła ją w otchłań morza”. 
fragment powieści


Wyczuwam bardzo emocjonalną historię - mam nadzieję, że się nie zawiodę ;)5 komentarzy:

 1. Miałam szansę zrecenzowania tej książki przedpremierowo, ale jakoś mnie ona nie zaciekawiła. Raczej po nią nie sięgnę, chociaż możliwe, że polece koleżance, bo ona takie powieści lubi.

  Pozdrawiam i zapraszam:
  biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam nadzieję na EMOCJE. Obym się nie rozczarowała...

   Usuń
 2. Być może, poświęcę tej książce trochę więcej czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co to tak właściwie znaczy? Że przeczytasz, czy być może przeczytasz? :)

   Usuń
 3. Ja już jestem po lekturze. Książka przeniosła mnie w świat, który znałem tylko z opowieści rodziców. Przez 2 dni czytania czułem się jakbym dorastał razem z nimi. Świetnie napisana historia. Polecam każdemu.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Zakątek czytelniczy , Blogger